• Życzymy wam, by po jesiennych wyborach można było tworzyć państwo i społeczeństwo ab ovo, czyli od jaja. Tegoroczna pisanka jest z wykrzyknikiem, znakiem protestu i solidarności ze wszystkimi skrzywdzonymi, obrażanymi, wykorzystywanymi i poniżanymi przez tych, co dzierżą władzę. Solidarności nie tylko z nauczycielami, ale z nimi przede wszystkim . Wielkanoc 2019 jest inna niż poprzednie, […] Artykuł Jajko z Wykrzyknikiem! Życzymy solidarności, z nauczycielami przede wszystkim pochodzi z serwisu oko.press.
  +

  Ks. Zieliński: „Wspomożenie nasze w Imieniu Pana". Michał Karnowski: „Który stworzył niebo i ziemię". Zieliński: „Panie Jezu Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka...". Magdalena Ogórek: „Amen". Msza święta? Nie, to tylko program publicystyczny w publicznej TVP Info. . W sobotę 20 kwietnia, jak co tydzień, w TVP Info kilkoro publicystów dyskutowało o bieżących […] Artykuł Salon katolików w TVP Info. Ks. Zieliński odmawia modlitwę na wizji. Karnowski i Ogórek: „Amen” pochodzi z serwisu oko.press.
  +

  Mateusz Morawiecki powiedział, że 300 tys. Żydów uratowało się dzięki Polakom (nieprawda), że za pomoc Żydom Niemcy pacyfikowali całe wsie (nieprawda), a Niemcy wymyślili „polskie obozy śmierci”, by przerzucić winę na Zagładę na Polaków (nieprawda). Te rewelacje ujawnił podczas publicznego spotkania . Podczas wizyty w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki był 18 kwietnia gościem publicznego […] Artykuł Cztery kłamstwa o Zagładzie. Czyli Morawiecki w Nowym Jorku pochodzi z serwisu oko.press.
  +

  Lokalne Komitety Strajkowe z całej Polski łączą siły i zakładają Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy. OMKS obok ZNP będzie reprezentować nauczycieli i nauczycielki w rozmowach z rządem. Pierwszy raz już we wtorek po świętach podczas prezydium Rady Dialogu Społecznego . „Stworzenie Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego to naturalna konsekwencja oddolnych ruchów w miastach w Polsce, w których […] Artykuł Jest Ogólnopolski Komitet Strajkowy. „To my jesteśmy szansą zmian, nie okrągły stół Morawieckiego” pochodzi z serwisu oko.press.
  +