Będzie żłobek w Przasnyszu! Minister Rafalska przekazała dobrą wiadomość

przez Krzysztof Bieńkowski

zlobek1Władze miasta otrzymały dofinansowanie do powstania miejskiego żłobka. Wszystko wskazuje na to, że od września 2018 roku w Przasnyszu przy ul. Szkolnej 2 powstanie żłobek, w którym będzie dostępnych 20 miejsc dla maluszków. Informację przekazał Krzysztof Bieńkowski z Urzędu Wojewódzkiego.

Władze Przasnysza wnioskowały o dofinansowanie rządowe w kwocie 163 tys. zł, całość ma kosztować 204 tysiące złotych. Wniosek z programu „Maluch +” przeszedł pozytywnie weryfikację u Wojewody Mazowieckiego i dziś Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska mogła ostatecznie ogłosić rządowe wsparcie dla przasnyskiego projektu.

z_min_raf

Krzysztof Bieńkowski i Elżbieta Rafalska

O żłobek zabiegały władze miasta jak i sami mieszkańcy. Program „Maluch+” wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom i daje możliwość zarówno samorządom jak i osobom prywatnym na zdobycie dofinansowania i stworzenie miejsca pobytu i opieki dla małych dzieci.

-Cieszę się bardzo, że Przasnysz korzysta z funduszy zewnętrznych. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jak i Wojewoda Mazowiecki gorąco zachęcał, by korzystać z programu dofinansowania „Maluch +”. Dziś mogę tylko pogratulować władzom miasta uzyskania dotacji i życzyć powodzenia w realizacji przedsięwzięcia. To wielka radość również dla rodziców, którzy czekali na takie miejsce w Przasnyszu. – podsumowuje Krzysztof Bieńkowski z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

http://www.krzysztofbienkowski.pl/?p=2903

Wróć


Krzysztof Bieńkowski ma też profil na FB

Możesz komentować wpisy tutaj lub zajrzeć na oficjalny profil