Apel do ginekologów i ginekolożek: zdrowie kobiet w ciąży powinno być dla Was priorytetem

"Jesteśmy Waszymi pacjentkami i chcemy mieć do Was zaufanie. Chcemy się czuć  bezpiecznie pod Waszą opieką. Utrudnia to postawa części ginekologów,  którzy nadinterpretowują i tak skrajnie restrykcyjne prawo. Czy naprawdę musimy wyjeżdżać za granicę, żeby chronić nasze życie i zdrowie?" . 28 września obchodzimy Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji. Z tej okazji Fundacja na rzecz Kobiet i […] Artykuł Apel do ginekologów i ginekolożek: zdrowie kobiet w ciąży powinno być dla Was priorytetem pochodzi z serwisu oko.press.
+

GOWORIT MOSKWA: Ważą się losy świata i częściowej mobilizacji

Tydzień po ogłoszeniu mobilizacji i “referendów” wiadomo, że mobilizacja idzie fatalnie, a wcielenie okupowanych terytoriów Ukrainy do Rosji nie jest tematem najbliższych dni. Skąd wiadomo? Propaganda tak mówi  . “Referenda” w Donbasie, Zaporożu i obwodzie chersońskim zakończyły się jeszcze lepiej niż pokazywały rosyjskie “sondaże”. Aż dziw, że za wcieleniem do Rosji nie głosowało 100 proc. […] Artykuł GOWORIT MOSKWA: Ważą się losy świata i częściowej mobilizacji pochodzi z serwisu oko.press.
+

Kryzys energetyczny. Ustawa o wsparciu dla przedsiębiorców obejmie tylko 250 firm

Sejm zajmuje się ustawami o wsparciu dla firm i gospodarstw domowych. Niestety brakuje wsparcia dla małych przedsiębiorstw, a procedowana dziś ustawa dotyczy - wbrew swojej nazwie - tylko firm energochłonnych. Zasady przyznawania 17 mld zł są nieznane. Zdecyduje minister . Wraz ze spadającą temperaturą rząd i parlament w szybkim trybie zajmuje się dwoma ważnymi ustawami […] Artykuł Kryzys energetyczny. Ustawa o wsparciu dla przedsiębiorców obejmie tylko 250 firm pochodzi z serwisu oko.press.
+

Kreml wykorzystuje strach przed kryzysem, by doprowadzić do zniesienia sankcji. Kto mu pomaga?

Kryzys energetyczny to kolejna broń, wykorzystywana w trwającej wojnie przez Władimira Putina, tym razem uderzająca w sojuszników Ukrainy. Europejczycy mają uwierzyć, że zniesienie sankcji nałożonych na Rosję rozwiąże ich problemy gospodarcze. . Kreml realizuje w tym celu psychologiczną operację wpływu wobec obywateli państw unijnych. Chce, by wywarli oni presję na polityków i oddolnie wymusili zniesienia […] Artykuł Kreml wykorzystuje strach przed kryzysem, by doprowadzić do zniesienia sankcji. Kto mu pomaga? pochodzi z serwisu oko.press.
+

Oględziny mema. Prokuratura od półtora roku ściga 44-latka z Legnicy za obrazek z Morawieckim

Prokuratura nakazuje oględziny obrazka. Trzy razy wszczyna i umarza śledztwo, sprawa trafia do sądu dzięki interwencji zastępcy Ziobry. Oskarżony jest trzykrotnie przesłuchiwany, a dwaj biegli przeczesują jego konto na Facebooku. Wszystko przez jeden mem z Mateuszem Morawieckim . Tekst jest efektem współpracy działu śledczego OKO.press i magazynu śledczego FRONTSTORY.PL. Premier Mateusz Morawiecki stoi w mundurze ze […] Artykuł Oględziny mema. Prokuratura od półtora roku ściga 44-latka z Legnicy za obrazek z Morawieckim pochodzi z serwisu oko.press.
+

Obywatele muszą mieć możliwość dowiedzenia się, czy byli inwigilowani. Polska zaskarżona przed ETPCz

Pięcioro prawników pozwało polski rząd przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, twierdząc, że brak kontroli nad służbami i brak informowania osób o prowadzonej wobec nich inwigilacji stanowią naruszenie Konwencji. We wtorek 27 września odbyła się rozprawa . Skarżącymi są adwokat i dziekan Warszawskiej Izby Adwokackiej Mikołaj Pietrzak, Dominika Bychawska-Siniarska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Barbara Grabowska-Moroz, […] Artykuł Obywatele muszą mieć możliwość dowiedzenia się, czy byli inwigilowani. Polska zaskarżona przed ETPCz pochodzi z serwisu oko.press.
+