„Do wpół do szóstej byłem mężczyzną, teraz jestem kobietą”. Kaczyński rechocze, osoby trans cierpią

Pokazujemy, na czym polega okrutny system uzgadniania płci, w którym trzeba pozwać własnych rodziców. Przedstawiamy dane o cierpieniach osób trans, z których kpi prezes PiS. M.in. statystyki depresji i samobójstw . Jeżeli ktoś myślałby, że potężna polsko-ukraińska Parada w Warszawie w środę 25 czerwca da do myślenia władzy, to wykrzywiona transfobicznym chichotem twarz Kaczyńskiego i […] Artykuł „Do wpół do szóstej byłem mężczyzną, teraz jestem kobietą”. Kaczyński rechocze, osoby trans cierpią pochodzi z serwisu oko.press.
+

Czy LGBT+ to „moda, która napłynęła z Zachodu”?

Czy rację mają ci, którzy twierdzą, że LGBT+ nie jest z Polski? Że sam skrót, ale i osoby, społeczność, queerowość, homoseksualność, transpłciowość są napływowe? I że napłynęły z Zachodu? Polską tęczową tradycję i historię odkrywamy w podcaście "Powiększenie". Posłuchaj! . „To chwilowa moda”. „To wpływ Zachodu”. „Tego u nas nigdy nie było”. „Ludziom się teraz […] Artykuł Czy LGBT+ to „moda, która napłynęła z Zachodu”? pochodzi z serwisu oko.press.
+

Czy Rosja Putina to już państwo totalitarne, czy tylko dyktatura? SPRAWDZAMY

Czy Rosja dopiero zmierza w stronę totalitaryzmu, czy Putin już go w niej zbudował? Być może nazywanie jej krajem totalitarnym jest jeszcze przedwczesne. Sprawdziliśmy, co mają o tym do powiedzenia eksperci i ekspertki piszący o Rosji . Po napaści rosyjskiej na Ukrainę o ustroju Rosji w mediach można powiedzieć wszystko: że jest nazistowski, faszstowski, raszystowski, […] Artykuł Czy Rosja Putina to już państwo totalitarne, czy tylko dyktatura? SPRAWDZAMY pochodzi z serwisu oko.press.
+

Czy dzieci naprawdę nie mają seksualności? Czyli płatki śniadaniowe zamiast masturbacji

Ignorowanie seksualności najmłodszych nie sprawia, że przestaje ona istnieć, przeciwnie – prowadzi do tego, że może się rozwijać w sposób niepokierowany, osamotniony, potencjalnie zagrażający samemu dziecku . Kościół katolicki w Polsce ugruntował mit czystości i niewinności dzieci, który oddala nas od rzetelnej rozmowy o ich seksualności. Ta figura do dziś pozwala straszyć demoralizacją nieletnich – […] Artykuł Czy dzieci naprawdę nie mają seksualności? Czyli płatki śniadaniowe zamiast masturbacji pochodzi z serwisu oko.press.
+

„Kiedyś uczcimy razem zwycięstwo”. Parada Równości na ulicach stolicy. Kijów-Warszawa ramię w ramię

Tegoroczna Parada Równości idzie pod hasłem „Kijów-Warszawa. Razem dla pokoju”. Oficjalnym patronatem objął ją prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski . Paradę Równości Warszawa-Kijów otworzył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zaprosił na scenę unijną komisarz Helenę Dali, która mówiła: „Chcemy, by ludzie byli tym, kim chcą być, by mogli żyć jak chcą żyć. Kontynuujmy tę walkę, by każdy […] Artykuł „Kiedyś uczcimy razem zwycięstwo”. Parada Równości na ulicach stolicy. Kijów-Warszawa ramię w ramię pochodzi z serwisu oko.press.
+

„Większa część Ukrainy jest bezpieczna. Niech wracają do siebie”. Kłamstwa czeskiej opozycji

Czeskie partie opozycyjne wykorzystują zniecierpliwienie części Czechów pomocą Ukrainie i wsparciem dla Ukraińców, którzy uciekli do Czech, we własnej politycznej grze. I używa do tego kłamstw. Demaskujemy . Nawet czeski prezydent Miloš Zeman, niegdyś jeden z najbardziej sprzyjających Putinowi polityków w Unii Europejskiej, stwierdził, że atak na Ukrainę był dla niego „zimnym prysznicem”, a Putin […] Artykuł „Większa część Ukrainy jest bezpieczna. Niech wracają do siebie”. Kłamstwa czeskiej opozycji pochodzi z serwisu oko.press.
+