HiT, czyli kit. Nauczyciel historii: Minister Czarnek chce bawić się świadomością uczniów

"Ja naprawdę się zastanawiam, czy nadal chcę tego przedmiotu uczyć. Czy chcę legitymować coś, co przestaje być historią, a zaczyna być uczeniem legend" - pomysł wprowadzenia do szkół ponadpodstawowych nowego przedmiotu "Historia i teraźniejszość" komentuje dla OKO.press nauczyciel Jacek Staniszewski . Anton Ambroziak, OKO.press: Władza jest zakręcona na punkcie nauczania historii władza. Od miesięcy słyszymy […] Artykuł HiT, czyli kit. Nauczyciel historii: Minister Czarnek chce bawić się świadomością uczniów pochodzi z serwisu oko.press.
+

Duda: „Wartości lewicowe w Polsce nigdy nie miały miejsca”. 7 bzdur w wywiadzie dla litewskiej tv

W wywiadzie dla litewskiej telewizji prezydent Duda opowiadał, że Polska jest krajem odwiecznie tolerancyjnym, atakowanym niesłusznie przez agresywną europejską lewicę, a „strefy wolne od LGBT” to wymysł jednego aktywisty. To świat na opak — z prawdą minął się co najmniej siedem razy . Podczas wizyty na Litwie prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu litewskiej telewizji LRT […] Artykuł Duda: „Wartości lewicowe w Polsce nigdy nie miały miejsca”. 7 bzdur w wywiadzie dla litewskiej tv pochodzi z serwisu oko.press.
+

Oświadczenie skierowane do marszałek Sejmu Elżbiety Witek

18 czerwca skierowałem do Pani Marszałek oświadczenie w sprawie bezpieczeństwa osób wchodzących do budynków i wychodzących z budynków Kancelarii Sejmu, a więc polskiego parlamentu, oraz dostępu do nich. Do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi na to oświadczenie, w związku z czym składam je powtórnie. Jan Maria Jackowski Źródło: Oświadczenia
+

Stowarzyszenie Dziennikarzy Pokornych: poparli cenzurę na granicy, wybrali rzeczniczkę Ziobry

Na zjeździe SDP delegaci odrzucili uchwałę wzywającą władze do wpuszczenia mediów w obręb strefy stanu wyjątkowego. Do zarządu stowarzyszenia wybrali rzeczniczkę prasową ministra sprawiedliwości . Krystyna Mokrosińska przewodziła Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, kiedy było jeszcze organizacją szanowaną w środowisku mediów. Od wielu lat jest prezesem honorowym. Na ostatnim, zakończonym w niedzielę zjeździe SDP, poddała pod głosowanie […] Artykuł Stowarzyszenie Dziennikarzy Pokornych: poparli cenzurę na granicy, wybrali rzeczniczkę Ziobry pochodzi z serwisu oko.press.
+

Parlamentarzystki 32 krajów oburzone okrucieństwem wyroku TK. Jadą zobaczyć Puławy wolne od LGBT

Manifest Warszawski: Praworządność w Polsce jest zagrożona, co uderza w ludzką godność, szczególnie w zakresie zdrowia seksualnego i rozrodczego. Popieramy powiązanie wypłat funduszy UE z poszanowaniem podstawowych praw i praworządności. Po Belgii Dania pomoże Polkom w aborcji . W czwartek 21 października, w przeddzień rocznicy bulwersującej dla całego cywilizowanego świata decyzji Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej […] Artykuł Parlamentarzystki 32 krajów oburzone okrucieństwem wyroku TK. Jadą zobaczyć Puławy wolne od LGBT pochodzi z serwisu oko.press.
+

Media społecznościowe bez kontroli Big Tech? Witajcie w wolnym świecie Fediverse

Termin "media społecznościowe" w odniesieniu do wielkich platform jest nadużyciem. Nastawione są na zysk, a zysk generowany jest przez reklamodawców, których interesy często nie pokrywają się z interesami społeczności. Czy jest alternatywa? Jest, nazywa się Fediverse . Ten miesiąc nie należał do łaskawych dla wielkich platform społecznościowych. Facebook mierzył się z sygnalistką ujawniającą, jak firma […] Artykuł Media społecznościowe bez kontroli Big Tech? Witajcie w wolnym świecie Fediverse pochodzi z serwisu oko.press.
+