przez RR (0 komentarzy)

11 czerwca - niech żyje nam

11 czerwca - dzień jak każdy inny

Dzisiaj obchodzimy jedno z najbardziej nonsensownych świąt w roku. Dzień podeptanych na śmierć w czasie tańca.
Szukanie w nonsensopedii (nonsensopedia.wikia.com) uzasadnienia tak ważnego święta nie było trudne. Uzasadnienie jest wcale nie mniej poważne niż samo święto, bowiem w historii ludzkości 11 czerwca zapisał się iście złotymi zgłoskami. Wydarzyła się cała masa (żeby nie użyć słowa "kupa") bardzo poważnych wydarzeń.

1798 – wojskom napoleońskim udało się zdobyć nawet Maltę.
1955 – 80 osób zginęło w wypadku podczas samochodowego wyścigu 24h Le Mans we Francji. Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy.
1962 – Najsłynniejsza próba ucieczki trzech więźniów z Alcatraz. Oczywiście sfilmowana, więźniom przypadła rola worków na zwłoki. Statystom nie zapłacono do dziś.
1963 – gubernator Alabamy George Wallace zagrodził drogę dwojgu murzynom, którzy chcieli się zapisać do stanowego college'u.
2003 – Zamach członka Hamasu na autobus w Jerozolimie. 17 osób zginęło, ponad 100 zostało rannych. Autobus przekazano władzom Gorzowa Wielkopolskiego w darze od Autonomii Palestyńskiej.
2008 – Norwegia zalegalizowała śluby osób tej samej płci. Nie było innego wyjścia, ponieważ jak się później okazało pół rządu tego kraju stanowili geje.
2009 – Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię grypy typu AH1/N1. Pierwsze większe oszustwo od ponad 41 lat, jakkolwiek rodziny nieboszczyków mogłyby z tym stanowiskiem polemizować.
2010 – inauguracja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA.

A w Ciechanowie? 11 czerwca 2013 roku przebiegł dość spokojnie. Większych wpadek nie odnotowano.

Chciałoby się rzec "i tym optymistycznym akcentem ...".
Wypijmy chociaż za tak ważne święto. Na kolejne, równie ciekawe, święto przyjdzie czekać do 8 lipca. Wtedy, wraz z jednym z radnych miejskich, świętować będziemy Święto Żaby. Z większą ich grupą - Światowy Dzień Grzania Dupska przed Telewizorem i Komputerem czy nie mniej ciekawy Światowy Dzień Bezsensownych Świąt.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 9 plus 8.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: