przez RR (0 komentarzy)

Teren po jednostce wojskowej okazuje się być zbędny dla Sił Zbrojnych RP.

Wojsko chce sprzedać teren dawnej jednostki

Do Ministra Obrony Narodowej w tej sprawie zwrócił się Jan Maria Jackowski. W odpowiedzi otrzymał informcaję o planowanym zagospodarowaniu terenu. Wynika z niej dość jasno, że teren ten jest zbędny dla wojska i zostanie jak najkorzystniej sprzedany.
W ubiegłym roku teren ten, wraz z zabudowaniami, przekazany został Agencji Mienia Wojskowego, która obecnie opracowuje koncepcję zagospodarowania nieruchomości.
W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie przedstawicieli Agencji Mienia Wojskowego z Prezydentem Ciechanowa oraz Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. To w trakcie tego spotkania, przypuszczalnie, zapadną decyzje dotyczące dalszych losów tego terenu.
Ministerstwo egatywnie ustosunkowało się do propozycji senatora by przekazać budynek po Klubie Garnizonowym w formie darowizny na rzecz lokalnych organizacji patriotycznych.
Przypomnijmy, że po likwidacji ciechanowskiej jednostki pozostał także poligon w Targoniach, który przekazano już w częściach Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu – Lasy Państwowe oraz Starostwu Powiatowemu w Ciechanowie.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 3 i 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+