przez RR (0 komentarzy)

Nowe tory, perony i wiadukty dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców

Modernizacja linii kolejowej między Świerczami a Mławą

Modernizacja linii E 65/C-E 65 Warszawa – Gdynia, na obszarze LCS Ciechanów
Nowe tory, perony i wiadukty dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców okolic Ciechanowa – trwa modernizacja linii kolejowej między Świerczami a Mławą.
19.07.2011 r. władzom Ciechanowa i zaproszonym gościom został zaprezentowany projekt pod nazwą „Modernizacja linii kolejowej E 65/C-E 65 na odcinku Warszawa – Gdynia – obszar LCS Ciechanów" realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jako kolejny etap przebudowy połączenia kolejowego z Warszawy do Gdyni. Celem projektu jest zwiększenie komfortu podróżo-wania, podniesienie standardu bezpieczeństwa, a także zasadnicze skrócenie czasu przejazdu na modernizowanej linii E 65.
Modernizacja linii E 65/C-E 65 Warszawa – Gdynia, na obszarze LCS Ciechanów obejmuje następujące stacje i przystanki osobowe: Świercze, Kałęczyn, Gąsocin, Gołotczyzna, Ciechanów Przemysłowy, Ciechanów, Czeruchy, Krośnice Mazowieckie, Konopki, Stupsk Mazowiecki, Wyszyny, Mława Miasto oraz Mława. Projekt realizowany jest w ramach 10 kontraktów. Dotychczas PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zawarła 7 umów, dla pozostałych 3 trwają procedury przetargowe.
Projekt „ Modernizacja linii kolejowej E 65/C-E 65 na odcinku Warszawa – Gdynia – obszar LCS Ciechanów” jest kolejnym etapem przebudowy połączenia kolejowego z Warszawy do Gdyni.
Modernizacja infrastruktury kolejowej w obszarze LCS Ciechanów - od Świercz do Mławy, obejmuje łącznie:
•    budowę 10 wiaduktów kolejowych,
•    budowę 22 wiaduktów drogowych,
•    budowę 8 przejść podziemnych dla pieszych,
•    budowę blisko 6 km nowoczesnych peronów,
•    modernizację ponad 60 km szlaków kolejowych,
•    wymianę 330 latarni i 2100 słupów trakcyjnych,
•    rozstawienie 130 km sieci trakcyjnej.
Szereg korzyści uzyskają również mieszkańcy okolic Ciechanowa. Skróceniu ulegnie czas podróży, poprawi się bezpieczeństwo i płynność ruchu kołowego i pieszego dzięki ponad 30 nowym wiaduktom. Wzrośnie również atrakcyjność inwestycyjna terenów.
Projekt inwestycyjny, którego zakończenie planowane jest na rok 2013, umożliwi podróżowanie z Warszawy do Gdyni z prędkością 160 km/h, w przypadku klasycznego pociągu pasażerskiego oraz w wariancie składu z tzw. wychylnym pudłem z prędkością 200 km/h. Dzięki realizacji tej inwestycji poprawi się komfort podróżowania, wyeliminowane zostaną również bariery architektoniczne dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się, a parametry techniczne infrastruktury kolejowej obszaru LCS Ciechanów dostosowane zostaną do najwyższych standardów Unii Europejskiej.
Koszt realizacji projektu to suma ponad 1 943 855 259,00 zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej wynosi 1 273 477 895,20 zł.

Projekt ma zostać zakończony w 2013 roku.

źródło:Centrum Realizacji Inwestycji Rzecznik Prasowy

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 2 i 3?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+