przez RR (0 komentarzy)

Nowe Elfy Kolei Mazowieckich będą jeździły do Ciechanowa

Elfy jak z bajki

22 sierpnia 2011 r. na Dworcu Warszawa Gdańska odbyło się oficjalne przekazanie Spółce „Koleje Mazowieckie – KM” nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Elf przez producenta, firmę Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna Holding. Wartość kontraktu wynosi 75 200 000 euro netto. Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 7.3 Transport miejski w obszarach metropolitalnych.

Nowe, czteroczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne typu Elf zasilą park taborowy Spółki „Koleje Mazowieckie – KM”. Na tory wyjadą już we wrześniu. Będą kursować na linii Warszawa – Ciechanów – Działdowo. Docelowo zaś będą obsługiwać m.in. linię prowadzącą na lotnisko w Modlinie.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 3 i 2.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+