Gala Polskiego Czerwonego Krzyża w Niestumiu

przez Krzysztof Bieńkowski

      IMG_20983 lutego 2018 w Niestumiu koło Ciechanowa pod patronatem honorowym Wojewody Mazowieckiego Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował uroczystą galę połączoną z balem charytatywnym.  Celem organizowanego wydarzenia była zbiórka środków finansowych, które zostaną przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin. Na uroczystości wręczono także odznaki i wyróżnienia dla zasłużonych honorowych krwiodawców. Gościem spotkania był także Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Ciechanowskiej MUW.

       W gali wzięło udział około trzystu osób – mieszkańców Ciechanowa i okolic, oraz przedstawiciele parlamentu na czele z Senatorem RP Janem Marią Jackowskim wraz z małżonką, członkowie władz  samorządowych na czele z Wójtem Gminy Ciechanów Markiem Kiwitem , osobistości ze świata biznesu, kultury , sztuki i sportu oraz przedstawiciele prywatnych firm i licznych organizacji pożytku publicznego.

           Prezes Stowarzyszenia PCK Zdzisław Petrykowski wraz z Dyrektorem oddziału regionalnego w Ciechanowie Bożeną Podleńską serdecznie powitali przybyłych gości i wyrazili  wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom, które corocznie wspomagają Galę Polskiego Czerwonego Krzyża. Wręczając odznaczenia Krzysztof Bieńkowski podziękował zasłużonym krwiodawcom, którzy darem swojego serca wspomagają dzieło tej zasłużonej dla Polski organizacji pożytku publicznego. Podkreślił, że udekorowani dają świadectwo wielkiego aktu miłosierdzia, który przejawia się w życiu społecznym codziennie, nie tylko w czasie wojen i klęsk żywiołowych. Aukcję charytatywną na gali uświetniła własnoręcznie podpisana przez Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego ,,Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju”. Dokument ten został podpisany przez Prezesa Rady Ministrów w czasie jego wizyty w Ostrołęce i przekazany za pośrednictwem Krzysztofa Bieńkowskiego na  aukcję. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera przekazał na licytację dwa albumy poświęcone Mazowszu.

            Celem działalności Polskiego Czerwonego Krzyża jest popieranie i realizacja inicjatyw społecznych służących ratowaniu zdrowia i życia, wspomaganiu materialnym dzieci z najuboższych rodzin i propagowaniu honorowego krwiodawstwa. Na ten właśnie cel przeznaczono zebrane w trakcie uroczystej gali datki uzyskane z loterii fantowej i licytacji cennych przedmiotów. Spotkanie uświetnił występ zespołu artystycznego. WP_20180203_006IMG_2080

http://www.krzysztofbienkowski.pl/?p=2909

Wróć


Krzysztof Bieńkowski ma też profil na FB

Możesz komentować wpisy tutaj lub zajrzeć na oficjalny profil