Dwudziestolecie Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu

przez Krzysztof Bieńkowski

dav1 lutego 2018 r. w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyła się uroczystość poświęcona dwudziestoleciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu. Gościem spotkania i towarzyszącej jubileuszowi wystawy był Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski i  Starszy Inspektor Wojewódzki Mirosław Czaplicki z Wydziału Polityki Społecznej Delegatury MUW w Ostrołęce.

Na jubileuszowe spotkanie licznie przybyli mieszkańcy Przasnysza, a wśród nich rodzice podopiecznych, którzy korzystają na co dzień z pomocy domu środowiskowego. W swoim przemówieniu Krzysztof Bieńkowski podziękował organizatorom i opiekunom placówki za to, że pieniądze przekazywane przez Wojewodę Mazowieckiego na funkcjonowanie domu pomocy są właściwie wydatkowane  a  dodatkowo także pomnażane przez  wielkie serce, jakie ofiarowują terapeuci stwarzając swoim podopiecznym  prawdziwy dom.

Uroczystościom jubileuszu zasłużonej dla Przasnysza placówki towarzyszyło otwarcie wystawy artystycznej ,,Świat mało znany V”, przedstawiającej prace artystów-amatorów związanych z domem samopomocy. Wystawa ta – zorganizowana w salach Przasnyskiego Muzeum Historycznego – zgromadziła liczne grono odwiedzających. Wzbudziła ona szczególne wzruszenie zebranych gości pięknem wystawionych dzieł artystycznych, których autorami są często osoby niepełnosprawne. Na wystawie zgromadzono prace w glinie, obrazy i inne rękodzieła.

Środowiskowy Domu Samopomocy jest instytucją, która od 1998 roku sprawuje opiekę nad osobami niepełnosprawnymi i pokrzywdzonymi przez los. Jest formą pomocy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu. W spotkaniu jubileuszowym wzięli również udział przedstawiciele władz miejskich Przasnysza: Burmistrz Waldemar Trochimiuk i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jeronim oraz ksiądz prałat dr Andrzej Maciejewski – proboszcz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu. sdr

http://www.krzysztofbienkowski.pl/?p=2886

Wróć


Krzysztof Bieńkowski ma też profil na FB

Możesz komentować wpisy tutaj lub zajrzeć na oficjalny profil