KONKURSY PLASTYCZNE

  • PCKiSz (pckisz.pl)
  • 0

PCKiSz zaprasza do udziału w dwóch konkursach plastycznych:I Powiatowy Konkurs Plastyczny - ,,Ilustracje do legend Alfreda Borkowskiego” Regulamin konkursu: ...

PCKiSz zaprasza do udziału w dwóch konkursach plastycznych:

I Powiatowy Konkurs Plastyczny - ,,Ilustracje do legend Alfreda Borkowskiego”

Regulamin konkursu:

Organizatorzy :
- Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie
- Związek Literatów na Mazowszu

Cele konkursu:
- Pogłębienie wiedzy uczniów na temat twórczości Alfreda Borkowskiego .
- Rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży.
- Wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.
- Inspirowanie do pracy twórczej. - Rozbudzanie kreatywności, wyobraźni estetycznej ucznia.

Zasady uczestnictwa:
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
2. Każdy uczestnik może zgłosić jedno prace zaprojektowano.
3. Do pracy należy dołączyć zaprojektowane logo, wymyślone przez młodych artystów. Natomiast jeśli podpisana jest praca na oddzielnej kartce to proszę również umieścić tę logo.
4. Prace mogą ilustrować wybrane legendy Alfreda Borkowskiego(1930-2012) - pisarza, poety, animatora kultury, z zawodu lekarza medycyny.
5. Prace powinny być czytelnie opisane: imię i nazwisko , wiek autora, klasa, imię i nazwisko wychowawcy, nazwa i adres szkoły. Ważną rolę odgrywa tytuł legendy, który zainspirował autora.
6. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora konkursu.
7. Złożenie prac jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.
8. Prace nieczytelnie opisane, bez logo, także zniszczone lub zwinięte w rulon - nie będą brane pod uwagę w konkursie plastycznym.

Zadanie konkursowe:
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu ilustracji do wybranej legendy Alfreda Borkowskiego. Praca może przedstawiać postać bohatera lub wybraną scenę z legendy. Ważne jest, aby zaprojektowana ilustracja nie odbiegała od tytułu i treści wybranej legendy.
Forma pracy:
1. Prace mogą być wykonane w formie nie mniejszej niż A-4. 2. W dowolnej technice artystycznej, malarstwo, rysunek, grafika warsztatowo –komputerowa, malarstwo na szkle, techniki mieszane, tkanina artystyczna. 3. Proponowane akcesoria artystyczne: pastele, farba plakatowa, tusz kolorowy, ołówek, pisak, krętki.

Termin dostarczenia prac do 15 maja 2013 r. Prace konkursowe należy złożyć osobiście lub przesłać na adres: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej , ul: Strażacka 5, 06-400 Ciechanów.

Opracowała i konkurs prowadzi: plastyk Ewa Michalska, tel.: 23 672 42 96 lub 517638 800.VIII Konkursu Plastycznego ''O LAUR SARBIEWSKIEGO”

Ks. Maciej Kazimierz Sarbiewski, urodzony w Sarbiewie koło Płońska, największy poeta baroku, wykładowca akademicki, jezuita, nazywany „polskim Horacym”, ale też słynny orator, szlachcic, sarmata, kaznodzieja króla Władysława IV Wazy, Europejczyk.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich powiatów północnego Mazowsza: ciechanowskiego, płońskiego, mławskiego, przasnyskiego i pułtuskiego.

I. Celem konkursu jest:
• stworzenie plakatu lub innej formy plastycznej  /obraz, rzeźba, grafika/, który będzie promował  postać ks. M. K. Sarbiewskiego
• poznanie przez młodzież epoki baroku i konfrontacji  prądów myślowych tego okresu oraz jej związku ze współczesnością.
• rozwijanie wrażliwości plastycznej i kreatywnej ucznia
• kształcenie postawy kreatywnej ucznia
• popularyzowanie polskości w twórczości ks. M. K.  Sarbiewskiego

II. Projekty prac w formacie A-1 /do 70 cm/, wykonanych  w dowolnej technice, należy dostarczyć lub przesłać do  30 kwietnia 2013 r. na adres: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M.Konopnickiej, ul. Strażacka 5, 06-400 Ciechanów

• Każda praca musi być zaopatrzona w następujące  informacje: tytuł lub nazwa pracy, imię i nazwisko autora,  dokładny adres, telefon.

III. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 maja (piątek)  2013 r., o godz. 18.00, podczas IX Międzynarodowych  Dni ks. M.K Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z  Mazowsza”, w czasie otwarcia wystawy pokonkursowej w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.

Nagrodzone prace konkursowe przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do ich bezpłatnej reprodukcji. Oceny prac dokona fachowe Jury i przyzna nagrody.

Bliższych informacji udziela:
Ewa Michalska
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki
im. M. Konopnickiej
nr tel. 23 672 42 96 lub 517 638 800.

Informacja pochodzi ze strony zewnętrznej - link do źródła. [Załączniki do informacji znajdują się w dokumencie źródłowym]
Informacje pobrane automatycznie ze strony internetowej [ PCKiSz (pckisz.pl)]. Za treść tych informacji 06-400.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Jeśli masz uwagi do tego tekstu lub treści tu zawarte nie są zgodne z polskim prawem koniecznie zgłoś to nam.Wróć

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatną własnością osób komentujących i wyrażają tylko ich opinie. 06-400.pl nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Wszystkie komentarze dotyczące bezpośrednio osób mogą być, na ich pisemny wniosek, moderowane. Uprasza się o zachowanie choćby ducha konstruktywności w krytykowaniu.
Jeśli któraś wypowiedź narusza Twoje dobra osobiste lub godzi w dobre obyczaje powiadom naszą Redakcję.

W Ciechanowie odbędą się Subregionalne Targi Edukacji i Pracy

Już jutro, w piątek 24 kwietnia odbędą się VII Subregionalne Targi Edukacji i Pracy. Przedstawienie możliwości zatrudnienia w subregionie ciechanowskim, oferty lokalnych pracodawców i szkół - to nie wszystko co czeka na odwiedzających.

Targi rozpoczną się o godzinie 10:00 w hali sportowej MOSiR przy ul. 17 Stycznia 60C. Potrwają do godziny 14:00.
Jako jedni z szerokiego grona lokalnych mediów objęliśmy targi patronatem medialnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wydarzenie.Ersatz wojsko

Miałem nadzieję, że po zmianach w ratuszu obowiązujący od lat schemat obchodów uroczystości zostanie odesłany do lamusa, a wraz z nim odejdą w niebyt wyroby wojskopodobne. Tak się jednak nie stało.

„Prima Aprilis czy prowokacja”?

Takim komentarzem pani radna Bogusia Rybacka opatrzyła, udostępniony na "fejsbukowym" profilu "Ciechanowianie", jeden z naszych primaaprilisowych artykułów.Bo to był Prima Aprilis

Nie wszystkim było do śmiechu. Jeden się śmiał, inny zacisnął zęby, ale wszyscy choć przez chwilę pomyśleli. Wiesz już co było nieprawdą?ZOSiP do likwidacji

Najpierw e-tornister, potem e-dyrektor. To nie koniec zmian w ciechanowskiej oświacie.

Ogłaszamy 2 kwietnia DNIEM NIEBIESKIM

Drodzy Czytelnicy,
W dniu 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku wiele z ciechanowskich organizacji przyłącza się do akcji zainicjowanej przez Fundację Jaś i Małgosia w Łodzi. Dlatego proponujemy i prosimy, byśmy wszyscy w czwartek (2 kwietnia) "zaświecili" na niebiesko dla dzieci z autyzmem.
Autyzm to poważny problem. Nie jest to jednak koniec świata. Dziecko dotknięte autyzmem, tak jak i każde inne dziecko, zasługuje na pomoc specjalistów, radość, zabawę z rówieśnikami i szansę równoprawnego uczestnictwa w życiu społecznym. Przyłączamy się do akcji "Polska na niebiesko", bo chcemy wyrazić swoje poparcie dla tej inicjatywy, inicjatywy szczególnej.Komendant Wojewódzki pochwalił Powiatowego

Przy udziale władz samorządowych i zaproszonych gości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji pogratulował komendantowi powiatowemu i najpopularniejszemu wśród naszych dzielnicowych Dominikowi JaworskiemuNowe sygnalizatory dźwiękowe

Na czterech skrzyżowaniach w Ciechanowie GDDKiA zamontowała nowe sygnalizatory dźwiękowe dla osób niewidomych i słabo widzącychStrona korzysta do działania z mechanizmu cookies itp. Szczegóły w regulaminie Więcej...