KONKURS PLASTYCZNY

  • PCKiSz (pckisz.pl)
  • 0

  I  Powiatowy Konkurs Plastyczny - ,,Ilustracje do legend Alfreda Borkowskiego” Regulamin konkursu: ...

  I  Powiatowy Konkurs Plastyczny - ,,Ilustracje do legend Alfreda Borkowskiego”

Regulamin konkursu:

Organizatorzy :
- Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie
- Związek Literatów na Mazowszu

Cele konkursu:
- Pogłębienie wiedzy uczniów na temat twórczości Alfreda Borkowskiego .
- Rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży.
- Wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.
- Inspirowanie do pracy twórczej. Rozbudzanie kreatywności, wyobraźni estetycznej ucznia.

Zasady uczestnictwa:
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
2. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.
3. Do pracy należy dołączyć zaprojektowane logo, wymyślone przez młodych artystów. Natomiast jeśli podpisana jest praca na oddzielnej kartce to proszę również umieścić  logo.
4. Prace mogą ilustrować wybrane legendy Alfreda Borkowskiego (1930-2012) - pisarza, poety, animatora kultury, z zawodu lekarza medycyny.
5. Prace powinny być czytelnie opisane: imię i nazwisko , wiek autora, klasa, imię i nazwisko wychowawcy, nazwa i adres szkoły. Ważną rolę odgrywa tytuł legendy, która zainspirowała autora.
6. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora konkursu.
7. Złożenie prac jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.
8. Prace nieczytelnie opisane, bez logo, także zniszczone lub zwinięte w rulon - nie będą brane pod uwagę w konkursie plastycznym.

Zadanie konkursowe:
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu ilustracji do wybranej legendy Alfreda Borkowskiego. Praca może przedstawiać postać bohatera lub wybraną scenę z legendy. Ważne jest, aby zaprojektowana ilustracja nie odbiegała od tytułu i treści wybranej legendy.
Forma pracy:
1. Prace mogą być wykonane w formie nie mniejszej niż A-4. 2. W dowolnej technice artystycznej, malarstwo, rysunek, grafika warsztatowo –komputerowa, malarstwo na szkle, techniki mieszane, tkanina artystyczna. 3. Proponowane akcesoria artystyczne: pastele, farba plakatowa, tusz kolorowy, ołówek, pisak, kredki.  

Termin dostarczenia prac do 15 maja 2013 r. Prace konkursowe należy złożyć osobiście lub przesłać na adres: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej , ul: Strażacka 5, 06-400 Ciechanów.

Opracowała i konkurs prowadzi: plastyk Ewa Michalska, tel.: 23 672 42 96 lub 517638 800.

Informacja pochodzi ze strony zewnętrznej - link do źródła. [Załączniki do informacji znajdują się w dokumencie źródłowym]
Informacje pobrane automatycznie ze strony internetowej [ PCKiSz (pckisz.pl)]. Za treść tych informacji 06-400.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Jeśli masz uwagi do tego tekstu lub treści tu zawarte nie są zgodne z polskim prawem koniecznie zgłoś to nam.Wróć

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatną własnością osób komentujących i wyrażają tylko ich opinie. 06-400.pl nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Wszystkie komentarze dotyczące bezpośrednio osób mogą być, na ich pisemny wniosek, moderowane. Uprasza się o zachowanie choćby ducha konstruktywności w krytykowaniu.
Jeśli któraś wypowiedź narusza Twoje dobra osobiste lub godzi w dobre obyczaje powiadom naszą Redakcję.


Społeczna konspiracja Pana Przewodniczącego

Dziś, po pół roku od wyborów należy ze smutkiem skonstatować, że miało być fajnie, a wyszło jak zwykle. Okazało się, że oprócz kompetentnych i zaangażowanych radnych wybraliśmy również osoby, które nigdy nie powinny piastować żadnej funkcji publicznej.Jak wół z prosięciem

Historia korespondencji z przewodniczącym rady miasta. 1 pytanie - 6 powtórzeń - blisko 2 tygodnie wymiany korespondencji. Bez efektu.

Otwartość i komunikatywność w wydaniu przewodniczącego rady miasta CiechanówJesteś za Lidlem?

"Szliśmy do wyborów mówiąc, że będziemy słuchać mieszkańców" - mawiał klasyk. Nie wszyscy jednak mogą uczestniczyć osobiście w zorganizowanych "konsultacjach". Postanowiliśmy pomóc, na tyle na ile możemy. Dla tych, co nie mogli osobiście uczestniczyć w konsultacjach, przygotowaliśmy ankietę elektroniczną.

Chcesz oddać swój głos - wypełnij krótką ankietę. Wszystkie opinie przekażemy przewodniczącemu rady. A dodatkowo wśród wypełniających ankietę rozlosujemy BON PODARUNKOWY Sodexo. Można go zrealizować w 86 punktach na terenie Ciechanowa i wielu na terenie całego kraju. W tym także w Lidlu ;)Prawo, to ja!

Otrzymany w wyborach kredyt zaufania nie jest jednak dany na zawsze. Łatwo jest go zmarnować. A trzeba pamiętać, że utraconego zaufania może nie dać się już odbudować.Skąd oni to wiedzą?

„To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi. Te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek” - kpt. Wagner, CK Dezerterzy

W Ciechanowie odbędą się Subregionalne Targi Edukacji i Pracy

Już jutro, w piątek 24 kwietnia odbędą się VII Subregionalne Targi Edukacji i Pracy. Przedstawienie możliwości zatrudnienia w subregionie ciechanowskim, oferty lokalnych pracodawców i szkół - to nie wszystko co czeka na odwiedzających.

Targi rozpoczną się o godzinie 10:00 w hali sportowej MOSiR przy ul. 17 Stycznia 60C. Potrwają do godziny 14:00.
Jako jedni z szerokiego grona lokalnych mediów objęliśmy targi patronatem medialnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wydarzenie.Komendant Wojewódzki pochwalił Powiatowego

Przy udziale władz samorządowych i zaproszonych gości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji pogratulował komendantowi powiatowemu i najpopularniejszemu wśród naszych dzielnicowych Dominikowi JaworskiemuNowe sygnalizatory dźwiękowe

Na czterech skrzyżowaniach w Ciechanowie GDDKiA zamontowała nowe sygnalizatory dźwiękowe dla osób niewidomych i słabo widzącychStrona korzysta do działania z mechanizmu cookies itp. Szczegóły w regulaminie Więcej...