(0 komentarzy)

Szlachetna paczka to działająca od 2001 r. ogólnopolska akcja świąteczna mająca na celu pomoc osobom najuboższym.

Projekt Szlachetna Paczka

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Wiosna, która oferuje pewne środki potrzebującym. Zadanie wybranych wolontariuszy  polega na zapoznaniu się z ich sytuacją i dostosowanie wsparcia do indywidualnych potrzeb swoich „podopiecznych”.
Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie grupa wolontariuszy oraz osoby oferujące pomoc organizacji. Akcja co roku rusza w okolicy listopada i zapewnia oparcie głównie rodzinom wielodzietnym, niepełnym lub tym, w których znajdują się osoby niepełnosprawne, ale także osobom chorym i starszym. W ubiegłym roku Szlachetna Paczka wsparła około 12 tysięcy rodzin!  
Do 10 października przyjmowane są zgłoszenia wolontariuszy w Ciechanowie. Wszyscy chętni zostaną odpowiednio przeszkoleni. Jedynym warunkiem kandydatury jest pełnoletniość i trochę wolnego czasu.
Bardzo ważni są także darczyńcy, którzy tworzą główną istotę akcji. Może nim zostać każdy! Włączają się w nią nie tylko osoby prywatne, ale także publiczne.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 4 plus 8.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: