przez RR (3 komentarzy)

Waldemar G. usłyszał zarzuty

Olsztyńska ABW w Glinojecku

W dniu wczorajszym Urząd Miasta i Gminy Glinojeck miał niespodziewanych gości.
Wyszli z urzędu z Burmistrzem. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż byli to funkcjonariusze ABW.
Burmistrz, choć nie stawiał oporu (według relacji naocznych świadków) został wyprowadzony z urzędu w kajdankach. Ot, taka procedura.
Aresztowanie odbiło się dość szerokim echem na lokalnej społeczności.
O co oskarżany jest Pan Burmistrz Waldemar G.? A mianowicie o niegospodarność, tak formalnie to o przekroczenie uprawnień w zakresie gospodarczym, czyli z artykułu 231 kodeksu karnego. Grozi mu z tego tytułu do 3 lat więzienia.
Jak dowiedzieliśmy się od prokuratora usłyszał już zarzuty. Czekamy teraz na decyzję w sprawie środków przymusu, jakie wobec Burmistrza zostaną zastosowane i oczywiście na planowaną datę procesu.
Waldemar G. jest burmistrzem Glinojecka od 2002r. Ostatnio startował z listy PSL. Wybory wygrał uzyskując 68% głosów. Sprawa, która zdaje się mieć swój niechlubny finał teraz, ciągnie się od maja, gdy Komisja Rewizyjna wykryła nieprawidłowości przy przetargach na budowę dróg w mieście.
Burmistrz odpierał wtedy zarzuty mówiąc (dla Tygodnika Ciechanowskiego):
- Gminny samorząd nie stracił ani złotówki, a to chyba dobrze, że drogi już zostały zbudowane, bo zdarzało się, że mieszkańcy nie mogli dojechać do swoich posesji.

Trudno się z nim nie zgodzić, jednak działalność funkcjonariusza publicznego polega też na przestrzeganiu przepisów prawa. Teraz Pan Burmistrz będzie miał okazję swoich racji bronić przez Wymiarem Sprawiedliwości.

Wypada nadmienić też kto dumny jest z tego, że doprowadził do takiego obrotu sprawy. Na oficjalnej stronie Marka O. (na wszelki wypadek nie podajemy nazwiska, a któż wie co będzie po wyborach) przeczytać możemy informację o złożonym doniesieniu do prokuratury na Burmistrza Glinojecka. Zamieszczamy i my odpowiedź prokuratury w tym zakresie, jaką poseł otrzymał już 2 tygodnie temu. Każdy sobie zdanie na temat takiego udziału wyrobi lub już wyrobił.
Trudny czas przed Glinojeckiem, oj trudny. Szczęście w nieszczęściu, że Burmistrz nie kandyduje w aktualnych wyborach do Parlamentu, to nie możemy posądzić ABW o działania mające na celu wyeliminowanie czyjegoś oponenta z "wyścigu szczurów" na Wiejską.

Wróć

Komentarze

Skomentował ooooooo |

no to pojechaliście ;) dzięki za tekst, w końcu wiem co i jak

Skomentował Jasio |

Poseł Marek O. to niech się zajmie swoimi kolegami a nie się porządnego gospodarza czepia tylko po to by komuś po przeciwnej stronie dowalić. Niech już lepiej te tłuczki pisowe siedzą w Warszawie zamiast mieszać do regionów

Skomentował Małgosia |

Poseł Opioła interweniował na prośbę członków Komisji Rewizyjnej Rady Gminy, czyli na prośbę mieszkańców! Nie na co dzień ABW wynosi dokumenty z urzędów i robi to dopiero wtedy gdy ma poważne powody. Więc czego chcesz Jasiu od Opioły????

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 8 i 3?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: